Öğrencilere Avantajları

Van Teknoknet; YYÜ öğrencilerine, kuram ile uygulamayı bir arada sunan uluslararası bir ortam sağlamaktadır. YYÜ öğrencileri için Van Teknoknet’te yer alan yerli ve yabancı her şirket, kampüslerinin içine kadar taşınmış birer staj yapma veya çalışma imkânı sağlayan ortam fırsatlarıdır.

Özellikle mühendislik alanlarında eğitim alan öğrencilerin ihtiyaç duyduğu pratiğe yönelik deneyim kazanma fırsatı Van Teknokent şirketlerinde yapılan stajlar ve yarı/tam zamanlı iş imkânları ile elde edilebilmektedir.

Van Teknokent bünyesinde düzenlenen seminer, eğitim ve konferanslara katılma imkânı öğrencilere hem bilgi edinme olanağı sunmakta, hem de bu bölgede yer alan teknoloji şirketlerinin ve/veya bölge ile yakın iletişimdeki risk sermayesi, hukuk ve yönetim danışmanlığı şirketlerinin Türk ve yabancı liderleri ile tanışma, bilgi alışverişinde bulunma olanağı sunmaktadır.

Van Teknokent’in hedeflerinden biri de öğrencilerin geleceklerini yönlendirmelerini sağlamak, edinecekleri tecrübe ve bilgi birikimiyle Türkiye’nin teknoloji üreten genç, dinamik ve girişimci şirketlerini kurmalarına ortam hazırlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Akademik Kuluçka Merkezi’ne öğrenciler tarafından kurulan girişimci AR-GE şirketleri de kabul edilmektedir. Bu merkeze başvuran öğrencilerden başvuru ücreti alınmamakta, başta Yüzüncü Yıl Üniversitelileri olmak üzere öğrenci şirketlerine başarı oranı ve ihtiyaç duyulan destek oranına bağlı olarak Van Teknokent tarafından belli bir süre kira erteleme olanağı sunabilmekte; sonrasında da kira indirimi sağlanabilmektedir.

Ayrıca Van Teknokent Yönetimi; hem kendi kurumsal bilgi birikimini paylaşma yolu ile, hem de düzenlediği konferans, workshop, toplantı, bilgilendirme seminerleri ile YYÜ öğrencilerine girişimcilik, şirket kurma, teknoloji geliştirme bölgeleri faaliyetleri, proje iş birliği, ortaklıklar konularında bilgi paylaşımında bulunmakta; öğrencilerin fikir ve projelerinin hayata geçirilebilmesi için danışmanlık sağlamaktadır.

MENÜ
Kapat