08.05.2023 - Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Yeni Yönetim Kurulu'nda Van Teknokent Yerini Aldı.


Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği (TGBD); 14. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 8 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirildi. Van Teknokent yeni Yönetim Kurulunda yer aldı.

“Türkiye’nin Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Ağı” olarak nitelikli faaliyetlere imza atan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı’na Türkiye’nin dört bir yanından gelen Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürleri katılım sağladı. 

Genel Kurul Toplantısı, Eylül 2017 tarihinden bu yana TGBD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Faruk İNALTEKİN’ in açılış konuşması ile başladı. Genel Kurul Toplantısını yönetmek üzere Divan Kurulu’na; INNOPARK Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Mehmet BOTSALI Divan Başkanı, Anadolu Teknoloji Araştırma Parkı Genel Müdürü Dr. Sedat TELÇEKEN Divan Başkan Vekili ve Samsun TEKNOPARK Genel Müdürü Doç. Dr. Mevlüt GÜRBÜZ Divan Kurulu Yazman Üyesi olarak seçildi. 2022 dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve İç Denetim Raporu Genel Kurulun onayına sunularak, gerçekleştirilen ve planlanan tüm çalışmalar oy birliği ile ibra edildi.

Toplantıda, 2023-2025 döneminde görev alacak yeni Yönetim Kurulu da belirlendi. Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim YAVUZ ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çanakkale Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Erkan BİL önceki dönemde görev alan Yönetim Kurulu üyeleri ile Derneğin kuruluşunda emeği geçen kişilere teşekkürlerini sundu. Dr. İbrahim YAVUZ, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği’nin faaliyetlerinin artarak devam etmesi için çalışmalara devam edileceğini belirterek, bayrağı devraldı.

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği Genel Kurulu tarafından seçilen, yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri aşağıdaki isimler oldu:

Yönetim Kurulu:

Başkan

Dr. İbrahim YAVUZ          

Antalya Teknokent

Başkan Yardımcısı

Doç. Dr. Erkan BİL

Çanakkale Teknopark

Sayman

Güray DEĞERLİ

Ankara Üniversitesi Teknokent

Sekreter

Öğr. Gör. Yasemin YETKİN

Van Teknokent  

Üye

Prof. Dr. Kasım YENİGÜN             

Kastamonu Teknokent

Üye

Muhammed KASAPOĞLU

Entertech İstanbul Teknokent    

Üye

Sinan PEKŞEN

Hacettepe Teknokent

 

Denetim Kurulu:

 

 

Üye

Prof. Dr. Fatih Mehmet BOTSALI

INNOPARK

Üye

Öğr. Gör. Fethiye Burcu AYDEMİR

Balıkesir Teknokent

Üye

Prof. Dr. Mehmet TEKEREK

Kahramanmaraş Teknokent
MENÜ
Kapat