04.06.2020 - Ben Girişimciyim Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Ben Girişimciyim Devam Ediyor!

Bölgenin en  büyük teknoloji tabanlı girişimcilik yarışması olan Ben Girişimciyim adlı yarışmanın birinci aşaması tamamlanmıştır, bu aşamaya başvuru yapan toplam 262 adaydan 136’sının ikinci aşamaya geçmeye hak kazandığı ilan edilmiştir.

Yarışma takvimine göre Mart ayının son haftasında G3 Mini Forum, Eğitimler, 2. Aşama Jüri Sunumları yapılması gerekmekte idi. Ancak ne yazık ki Covid-19 salgın riski baş göstermiş ve çok ciddi tedbirler devreye sokulmuş, üniversiteler eğitime ara vermiştir. Bundan dolayı alınan karar ile Ben Girişimciyim yarışması faaliyetlerine bir süre ara vermek zorunda kalınmıştır.

1 Haziran itibari ile ülkede “Yeni Normale” geçiş dönemi başlamıştır. Bu dönemde henüz büyük katılımlı toplantılar yapılması uygun görülmemekle birlikte faaliyetlerin dijital ortamda da olsa başlatılması yararlı görülmektedir. Bununla birlikte yarışmanın katılımcılarının büyük çoğunluğunun üniversite öğrencilerinden oluşuyor olması da yarışmanın faaliyetlerinin öğrencilerin eğitime dönüş takvimlerine göre devam ettirilmesini gerektirmektedir. Bu nedenle yarışma takviminin Eylül 2020’den itibaren kaldığı yerden devam ettirilmesi planlanmıştır.

Fakat önümüzde bulunan üç ayı faydalı geçirmek ve yarışmacılarla olan irtibatı tekrar güçlendirmek adına takvim ve süreç dışında, zorunluluk içermeyen iki sanal aktivite planlanmıştır:

Ben Girişimciyim Meet Up: Eğitmenlerimizden Murat ÖZANLAR ve Van Teknokent ekibi yarışmacılarla online olarak bir araya gelecek. Bu toplantının ilk kısmında yaklaşık 40 dakikalık girişimcilik eğitimi Murat ÖZANLAR tarafından verilecektir. Bu eğitimin ardından katılımcılara söz verilecektir. Yarışma ile ilgili ya da iş fikri ile ilgili sorular bu toplantıda Van Teknokent ekibine ve Murat ÖZANLAR’a aktarılacaktır. Toplantının yaklaşık 1,5 saat sürmesi planlanmaktadır. Toplantıya katılım talebinin aşağıdaki form ile iletilmesi gerekmektedir.
Tarih: 15 Haziran Pazartesi Saat: 10:00-11:30 (Google Meet)
Ben Girişimciyim Meet Up Katılım Talep Formu: https://forms.gle/XbSz1oD3Cx2hKs4b7

Birebir Sanal Mentorluk: Bu aktivitede amaç talep sahibi girişimciler ile mentor havuzunda yer alan mentorlerin sanal ortamda birebir olarak bir araya gelmelerini sağlamak ve yarışmacıların iş fikirleri hakkında destek alabilmelerini sağlamaktır. Sanal mentorluk süreci tamamen talebe bağlı olarak yürütülecek olup her bir mentorluk oturumunun yaklaşık olarak yarım saat süreceği ön görülmektedir. Mentorluk talebi aşağıdaki form kullanılarak iletilecektir. Uzmanlarımız talep sahipleri ile temas edecek ve sanal oturumu organize edeceklerdir.
Tarih: 16 Haziran – 16 Temmuz arası gerçekleştirilecektir. (Uygun sanal platform)
Birebir Sanal Mentörlük Talep Formu:
https://forms.gle/SjhTeaXquf6Afqy87
 
www.bengirisimciyim.com

MENÜ
Kapat